za kilka dni dobiega końca rejestracja na III Ogólnopolską Konferencję Naukową Oblicza miłości. Przeszłość – Teraźniejszość – Perspektywy, która odbędzie się 11 maja 2018 r. w Centrum Analityczno-Programowym dla Zaawansowanych Technologii Przyjaznych Środowisku Lublinie.

Podczas Konferencji Uczestnicy oraz zaproszeni Goście podejmą próbę zdefiniowania miłości, określenia jej podstawowych cech i przejawów w kulturze na przestrzeni wieków. Warto zastanawiać się nad tym, czym tak naprawdę jest miłość. Czy ma ona charakter aktów emocjonalnych, poznawczych, czy jest odruchem przyswajanym w procesie socjalizacji, a może jest jedynie przyrodniczym skutkiem pracy neuronów w naszych mózgach? Powyższe kwestie zbadać będzie można dzięki prześledzeniu przejawów miłości w kulturze na przestrzeni wieków w interdyscyplinarnym gronie.

Gościem Honorowym Konferencji będzie Pani dr hab. Beata Bednarczuk – Zakład Dydaktyki, Instytut Pedagogiki, Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, która zaprezentuje wykład pt. „Miłość jako wymiar oceny doświadczeń życiowych”.

Zaproszenie na Konferencję adresujemy do pracowników naukowychdoktorantów oraz studentów, którzy chcieliby zaprezentować prace traktujące o miłości. Ponadto liczymy na udział przedstawicieli nauk humanistycznych, społecznych oraz medycznych (m.in. neuronauki, psychiatria, seksuologia).

Elektroniczna rejestracja w dobiega końca 17 kwietnia 2018 r. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia:  http://www.konferencja-obliczamilosci.pl

Serdecznie zapraszamy i prosimy o przekazanie informacji zainteresowanym (studentom, doktorantom oraz współpracownikom),
Karolina Lewczuk
Komitet Organizacyjny Konferencji