Legia Akademicka – rekrutacja na UP!

Studentko/Studencie, chcesz odbyć przeszkolenie wojskowe? Przeżyć wakacyjną przygodę w mundurze, której będą Ci zazdrościć rówieśnicy? Zostać żołnierzem rezerwy? Jeśli tak to zapraszamy w nasze szeregi: rusza rekrutacja do drugiej edycji ochotniczego szkolenia wojskowego studentów w ramach programu „Legia Akademicka”.

Rekrutacja do programu ochotniczego szkolenia wojskowego na Uniwersytecie Pedagogicznym trwa do 21 stycznia br. Do tego dnia należy dostarczyć podpisany Wniosek o przystąpienie do programu do Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie (ul. Ingardena 4; dr Ł. Czekaj p. 211N, dr P. Wywiał p. 304N lub sekretariat Instytutu p. 203N).

Wniosek jest do pobrania ze strony: http://www.wojsko-polskie.pl/f/pages/atts/2017/10/20171020_wniosek_o_przystapienie_do_programu_Legii_Akademickiej_SzG.pdf
Oprócz wymaganych danych prosimy o wpisanie na nim również numeru indeksu i nazwy wydziału.

Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej obejmuje dwie części szkolenia. Część teoretyczną realizowaną przez uczelnie zgodnie z opracowanym przez Ministra Obrony Narodowej programem szkoleniowym oraz część praktyczną (ćwiczenia wojskowe) organizowaną przez Ministra Obrony Narodowej.

Do programu przystąpić będzie mógł student (studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich) uczelni wyższej dowolnego roku studiów, który posiada obywatelstwo polskie.

Szczegóły: www.facebook.com/LegiaAkademickaUP

Kontakt: legia.akademicka@up.krakow.pl